VII Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury

Konkurs odbył się dnia 17.02.2022 roku (1. etap) i 24.02.2022 roku (2. etap) online przy Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i uczestniczyło 19 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego.

VII Seminarium Naukowe pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury” zostało objęte honorowym patronatem przez:

– JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiły Kaniewskiej

– Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską

– Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dra hab. Krzysztofa Dyczkowskiego

– Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pana Roberta Gawła

– Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

Matematyczne Laboratorium Kultury jest już na Facebook – zapraszamy do polubienia strony.

Współorganizator
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Poznaniu
Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu

Wyniki konkursu Matematyczne Laboratorium Kultury dla uczniów klas 7-8 Szkół Podstawowych:

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach: Jan Wrzeszczyński, Igor Kuzemko, Dawid Hadas.

II MIEJSCE – Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu: Zofia Henklewska, Jakub Krokowicz, Maja Olechnowska.

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach: Wiktor Mazur, Antoni Żylewicz, Ernest Płonka.

UWAGA!
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach, Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu i Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach są zapraszane do roli partnerów VIII edycji Matematycznego Laboratorium Kultury.

Do 2 etapu VII Seminarium Naukowe pt. Matematyczne Laboratorium Kultury zostały zakwalifikowane szkoły:

Plewiska – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

Poznań – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu

Poznań – Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu

Poznań – Szkoła Podstawowa nr 54 im. Jana Kasprowicza w Poznaniu

Wiry – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach

Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu
Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Komitet Naukowy

prof. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska – WSE UAM (przewodnicząca)
prof. UAM dr hab. Krzysztof Dyczkowski – WMiI UAM (przewodniczący)
prof. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik – WSE UAM