II Seminarium Naukowe Matematyczne Laboratorium Kultury

Konkurs odbył się dnia 15.02.2017 roku w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu i uczestniczyło 16 Szkół Podstawowych z województwa wielkopolskiego.

Realizacja filmu: Patryk Bańkowski, Jakub Jacaszek (uczniowie z klasy 3 Nowe Media – Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia w Poznaniu).

II Seminarium Naukowe pt. „Matematyczne Laboratorium Kultury” zostało objęte honorowym patronatem przez:

– Panią Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską,

– Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Jerzego Kaczorowskiego,

– Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Panią Elżbietę Leszczyńską.

Wyniki konkursu Matematyczne Laboratorium Kultury dla uczniów klas szóstych Szkół Podstawowych:

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wielkopolskiej: Franciszek Kłonowski;

II MIEJSCE – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu: Tymoteusz Bączkowski, Weronika Madej, Apolonia Grześkowiak;

III MIEJSCE – Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu: Marta Przysuszyńska, Ludwik Cichoń, Piotr Barański.

Komitet Naukowy

prof. UAM dr hab. Jędrzej Stępak – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (przewodniczący)

prof. dr hab. Agnieszka Gromkowska-Melosik – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu